Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Łapali i nie było zmiłuj

CHODZIEŻ Aż 36 razy policjanci ukarali kierowców, za złamanie przepisów. Piesi i rowerzyści wypadli nie lepiej. Właśnie podsumowano policyjną akcję NURD
Łapali i nie było zmiłuj
Akcja NURD przeprowadzona została na drogach Wielkopolski i w wielu rejonach kraju

Czy kilka dni permanentnych kontroli i dokładniejszego monitorowania dróg przyniosło pozytywne efekty? Policjanci twierdzą, że tak.  Celem trwającej na drogach Wielkopolski akcji NURD było ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawa świadomości kierowców i pieszych w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Przez kilka dni funkcjonariusze chodzieskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi i rowerzyści nie łamią przepisów ruchu drogowego. Odnotowano aż 82 wykroczenia. W 43 przypadkach obowiązujących przepisów ruchu drogowego nie przestrzegali piesi oraz rowerzyści. Najczęstszym grzechem pieszych były interwencje związane z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. - 42 razy. Niemal połowę spośród wszystkich wykroczeń stanowiły nieprawidłowe zachowania się kierujących wobec pieszych i rowerzystów. W tym przypadku aż 36 kierowców złamało obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

      - Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących, jak i pieszych oraz rowerzystów - nie pierwszy raz przestrzega mł. asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży. - Wzajemny szacunek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to dwie składowe, mające ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie zapominajmy także  o elementach odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni.

pik

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama