Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ukrywali się w pustostanach, meblach, a nawet za firaną

Kolejne polowanie na poszukiwanych przez policje zwieńczone sukcesem. W ostatnim czasie zatrzymano 68 mieszkańców powiatu pilskiego, z których 18 było poszukiwanych listami gończymi, a 4 - Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymań dokonano na terenie województwa wielkopolskiego, Niemiec, Holandii oraz Wielkiej Brytanii.
Ukrywali się w pustostanach, meblach, a nawet za firaną

Sądy i Prokuratury na terenie całego kraju poszukiwały ich od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat. Mieli na swoim koncie kradzieże z włamaniem, rozboje, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia.

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Pilscy kryminalni wykonywali intensywne czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych. Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwani mogą ukrywać się w konkretnych miejscach na terenie województwa wielkopolskiego, ale również za granicą. Zdecydowane działania doprowadziły do zatrzymania w okresie ostatnich kilku tygodni aż 68 poszukiwanych osób, które ukrywały się w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach, meblach, czy za firaną przy oknie. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Pilscy kryminalni przyczynili się również do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Osoby te ukrywały się na terenie kilku krajów Unii Europejskiej. W tym zakresie podjęto współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Wspólne działania przyniosła efekty. 4 mężczyzn zostało zatrzymanych na terenie Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przekonwojowano ich do polskich aresztów.

Ż. Kowalska: - Informujemy, że istnieje strona internetowa http://poszukiwani.policja.pl/ na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 Dyżurnemu najbliższej jednostki Policji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama