Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kolejne trzy osoby straciły prawo jazdy za prędkość

Czarnkowscy policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali prawa jazdy trzem osobom.
Kolejne trzy osoby straciły prawo jazdy za prędkość

Czarnkowscy policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali prawa jazdy trzem osobom, które przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym. Co ciekawe, „ciężka noga” to nie tylko zjawisko zaobserwowane u mężczyzn. Wśród zatrzymanych kierowców była również kobieta.

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzali prędkość kierowców poruszających się w Wieleniu oraz Wrzeszczynie. Wybór miejsc był nieprzypadkowy, ponieważ mieszkańcy zaznaczyli je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, w których często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

I tak w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej 181 we Wrzeszczynie w ręce mundurowych wpadła 21-letnia mieszkanka Wielenia. Kobieta jechała fordem z prędkością 96 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 40 km/h.

W niedzielę w Wieleniu na ulicy Drawskiej policyjny patrol zatrzymał kolejnego kierującego, 27-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który przekroczył prędkość o 72 km/h. Kilka minut później, w tym samym miejscu prawo jazdy stracił również 23-letni kierowca audi, który w obszarze zabudowanym miał na liczniku o 52km/h za dużo.

Wszyscy kierujący otrzymali mandaty w wysokości po 400 zł, a także po 10 punktów karnych, a policjanci zgodnie z przepisami zatrzymali im prawa jazdy na 3 miesiące.

- Jak pokazują powyższe przykłady, niektórzy kierujący albo zapomnieli o zaostrzonych przepisach lub też myśleli, że znowu się uda. Przestrzegamy przed takim zachowaniem i przypominamy, że za popełnienie takiego wykroczenia policjant ma obowiązek zatrzymać kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkową dolegliwością jest także mandat i punkty karne, które trafią na konto kierującego - przypomina Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama