Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wyłudzali kredyty, teraz odpowiedzą przed sądem

Policjanci zatrzymali małżeństwo: 37-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę, ich 36-letnią znajomą oraz 4 mężczyzn w wieku od 34 do 59 lat. Wszyscy zajmowali się wyłudzeniami kredytów z banków.
Wyłudzali kredyty, teraz odpowiedzą przed sądem

 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 7 osób, którzy fałszując dokumenty, wyłudzali kredyty od różnych placówek bankowych. Straty wstępnie oszacowano na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wobec małżeństwa Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara więzienia do 8 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy w trakcie wykonywanych czynności służbowych uzyskali informacje, że pewne osoby proponują zatrudnienie w sklepie z kwiatami. Ogłoszenia widniały w formie papierowej w różnych miejscach na terenie miasta Piły oraz na stronach internetowych. Funkcjonariusze ustalili, że kilkanaście kobiet zainteresowało się propozycją zatrudnienia, jednak jak doprecyzowali śledczy niestety nie chodziło o zatrudnienie.

- Policjanci, w momencie, kiedy mieli już zebrany odpowiedni materiał dowodowy, przystąpili do realizacji. Pod koniec marca br. funkcjonariusze zatrzymali na terenie Piły 37-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę, małżeństwo, na co dzień mieszkające na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jak się okazało, kobiety, które zgłaszały się do potencjalnych „pracodawców”, były informowane, że na początku muszą wziąć kredyt na rozkręcenie biznesu. Wówczas kobieta wystawiała fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, a kobiety brały kredyty i przekazywały swoim przyszłym „pracodawcom”. Na tym wszystko się kończyło... – relacjonowała podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Małżeństwo prowadziło nielegalny biznes wraz ze swoją znajomą, 36-letnią kobietą, która została zatrzymana przez policjantów dzień później, tj. 29 marca br. Wszystkie trzy osoby odpowiedzą m.in. za wprowadzenie w błąd placówki bankowe co do stanu zatrudnienia i rzeczywistych dochodów kilkunastu kobiet, wypisując takie fałszywe zaświadczenia. Natomiast kilkanaście kobiet także odpowie za przedstawienie tych nielegalnych zaświadczeń w placówkach bankowych. Jak ustalili policjanci „pracodawcy” wybierali kobiety nieporadne życiowo i mające problemy osobiste, które szybko decydowały się na przedstawione warunki.

Wszystkim grozi kara więzienia do 8 lat. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec małżeństwa środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 36-letnia kobieta została natomiast objęta dozorem Policji.

- Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy 6 kwietnia br. przystąpili do kolejnej realizacji, w ramach której zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 34 do 59 lat, mieszkańców powiatu nakielskiego. Ci mężczyźni, przedstawiając w banku na terenie Piły oświadczenia w sprawie zatrudnienia w różnych firmach, wyłudzali kredyty w kwotach po kilka tysięcy złotych. Informacje zawarte w oświadczeniach były nieprawdziwe, gdyż mężczyźni nigdzie nie pracowali. Zatrzymanym mężczyznom również grozi kara więzienia do 8 lat – informuje Ż. Kowalska.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

waliszewski 17.05.2018 21:48
Pozwolę sobie zauważyć, że banki poniekąd same są sobie winne. Przecież pieczęć każdego zakładu pracy każdy może sobie wyrobić w zakładzie pieczątkarskim bez okazywania jakichkolwiek dokumentów: http://pamietnikwindykatora.pl/2014/10/01/podrobienie-zaswiadczenia-o-zarobkach-bardzo-latwe/ po czym podrobić zaświadczenie o zarobkach któremu banki bezgranicznie ufają dalej nienauczone przykrymi doświadczeniami. A gdyby tylko żądały zalogowania się w obecności pracownika banku na konto i wskazania historii przelewów pensji od pracodawcy to wyłudzenia by nie było...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RecipTreść komentarza: tradycja tureckiej kuchni proponuje kebab.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 21:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: okTreść komentarza: liczba pi zwana ludolfiną: 3,1415926535...Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: o trwaniuTreść komentarza: Niech nikt nie śmie czepiać się stylu wypowiedzi sędziów w sądach. Wypowiedź bez treści, błędna do bólu wszystkiego jest częścią etosu sądownictwa powszechnego. Dla przykładu z miasta Piły podajemy użycie przez Smyczyńskiego w uzasadnieniu wyroku, że on dywaguje, co po polsku znaczy: ględzi, bredzi rozwlekle nie na temat. I nic się nie dzieje, świat trwa.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20. ( Autor komentarza: kaziuTreść komentarza: No i fajnieData dodania komentarza: 17.07.2025, 19:28Źródło komentarza: Rada Miejska Złotowa odwołała panią skarbnikAutor komentarza: bigosTreść komentarza: On jest wielką dupą jako Big Ass.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 19:11Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama