Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Patriotycznie w Mirosławiu

Wielkie patriotyczne święto miało miejsce 16 lutego w Mirosławiu. Sołectwo Mirosław, przy wsparciu współorganizatorów zaprosiło mieszkańców i gości na uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Wielkopolskę. Był to jeden z ostatnich akcentów celebrowania roku jubileuszowego na terenie gminy Ujście.
Patriotycznie w Mirosławiu

Autor: pz

Wydarzenia zainaugurowane zostały mszą świętą w intencji powstańców wielkopolskich, odprawioną w kaplicy w Mirosławiu przez księdza Roberta Różańskiego, proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Ujściu. Po mszy pod pomnikiem ku czci powstańców wielkopolskich odczytany został apel poległych. Liczne delegacje złożyły kwiaty, ustawiono znicze. Światełka pamięci zapalono także na grobach powstańców, którzy spoczywają na tamtejszym cmentarzu. Mieszkanka Mirosławia, Małgorzata Ignacy, odczytała okolicznościowy wiersz "Rok 1918/1919/ Nad grobem Nieznanych Żołnierzy Powstańców" (autor nieznany), którego treść znalazła się także na specjalnie na te okazję wydanej pocztówce.

Po uroczystościach na cmentarzu uczestnicy sobotniego święta przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się druga część uroczystości. W patriotycznym programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej.

Prezes Zarządu Oddziału Pilskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego, płk Jan Ficerman wręczył sołtysowi Mirosławia, Zenonowi Krause pamiątkowy grawerton. Następnie zaproszono wszystkich do zwiedzania wystawy o powstaniu wielkopolskim i powstańcach z terenu gminy Ujście, przygotowanej przez Agnieszkę Martenkę i Marzenę Rybarczyk. Wystawa będzie czynna jeszcze przez miesiąc.

Patriotyczne świętowanie zakończył słodki poczęstunek.

Organizatorem wydarzenia było sołectwo Mirosław, współorganizatorami- Miasto i Gmina Ujście, Ujski Dom Kultury, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, Parafia p.w. św. Mikołaja w Ujściu oraz Powiat Pilski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama