Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mistrzowie i uczniowie w TDK

Blisko 100 prac zawisło w galerii Trzcianeckiego Domu Kultury. Wśród nich fotografie, rysunki i dzieła rękodzielnicze. Wszystko to w ramach wystawy "Mistrzowie i uczniowie", która ukazuje tylko część prac wykonanych przez członków grup zajęciowych Trzcianeckiego Domu Kultury.
Mistrzowie i uczniowie w TDK

Wystawa prezentuje prace mistrzów: prof. Elżbiety Wasyłyk, Marii Król oraz Henryka Króla oraz uczniów. Każdego tygodnia, ze wszystkich zajęć w dwunastu grupach korzysta blisko 200 osób. Piotr Wereszczyński, mimo że z zajęć korzysta od września ubiegłego roku, już może powiedzieć o zaletach uczestnictwa w grupie fotograficznej. - Na zajęciach przede wszystkim zdobywamy doświadczenie. Ważna jest też opieka merytoryczna. W naszej grupie też dobre jest to, że kiedy wykonujemy zdjęcia i przynosimy je na zajęcia – dyskutujemy nad nimi, analizujemy i doradzamy wzajemnie – mówi Piotr Wereszczyński, uczestnik zajęć.

Licznie reprezentowana jest również grupa plastyczna. Maciej Jonas jej uczestnikiem jest od kilku miesięcy. Za cel postawił sobie ukazanie piękna koni. - Na początku dużo ćwiczyłem w domu na podstawie schematów, które można było znaleźć w każdej książęce do nauki rysunku. Swoje prace pod kierunkiem pani profesor tworzyłem podglądając figurkę, uczę się jak rysować, żeby nadać wypukłości, zachować odpowiednie proporcje – mówi Maciej Jonas, uczestnik zajęć plastycznych.

Wystawa czynna będzie do 8 czerwca, codziennie oprócz sobót i niedziel. Dla grup zorganizowanych, po wcześniejszej rezerwacji, istnieje możliwość zwiedzania wystawy w godzinach dopołudniowych. Wstęp, jak zawsze w Trzcianeckim Domu Kultury, jest bezpłatny.

(MaJo/Henryk Król)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama