Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zawsze było o nich głośno!

Reprezentanci ANS w Pile na wielu frontach stają na wysokości zadania. Decydenci ANS w Pile, dawniej PWSZ, mogą być dumni z osiągnięć będących - jak zawsze - na najwyższym poziomie sportowym swoich studentów!
Zawsze było o nich głośno!

Wszyscy są zauważani, ale na największą uwagę zasługuje brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójskoku Jakuba Lewandowskiego, studenta III roku ekonomii. Impreza odbyła się w Poznaniu i wzięło w niej udział ponad tysiąc czterysta zawodniczek i zawodników z blisko 100 polskich uczelni wyższych.

 

 

W maju, jak zawsze, nadchodzi  bardzo intensywny czas dla studentów - sportowców pilskiej Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Także i w tym roku rywalizowali oni w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju klasycznym, lekkiej atletyce, siatkówce plażowej oraz żeglarstwie.

I zawsze było o nich głośno!

Paweł Łojewski, prezes klubu uczelnianego ANS podkreśla, iż: na największą uwagę zasługuje brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójskoku Jakuba Lewandowskiego, studenta III roku ekonomii. Impreza odbyła się w Poznaniu i wzięło w niej udział ponad tysiąc czterysta zawodniczek i zawodników z blisko stu polskich uczelni wyższych.

Pozostali reprezentanci ANS zdobyli również bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych, zdobywając punkty dla Uczelni.

Warto zaznaczyć, że w skład ekipy weszli również takie tuzy ANS jak: Agata Trzaskalska (IV rok fizjoterapii), Susane Lachele (III rok fizjoterapii), Michalina Makowiecka (I rok pielęgniarstwa – studia II stopnia) czy Mateusz Tchorek (III rok fizjoterapii).

- W klasyfikacji drużynowej Wyższych Szkół Zawodowych nasze zawodniczki zdobyły pierwsze miejsce – dodaje Łojewski.

Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym, gościły Katowice. Na podium nie zabrakło medalistów z poprzednich edycji zawodów. Dwudniowa impreza organizowana na Górnym Śląsku przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek, rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.

Pilską ekipę reprezentowali: Mateusz Tchorek, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej 83kg, Hubert Przybył (III rok budownictwa), który zdobył 1 miejsce w kategorii 105kg w klasyfikacji WSZ oraz Szymon Zduniak (III rok fizjoterapii) zajął 2 miejsce w klasyfikacji WSZ w kategorii 93kg.

Ostatnim akcentem startów studentów ANS w Pile w tym roku akademickim były regaty finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie w Wilkasach koło Giżycka.

- Prawie 90 jachtów z 41 uczelni rywalizowało przez trzy dni na jeziorze Niegocin o medale AMP w żeglarskiej klasie omega. W imprezie wzięło udział blisko 280 osób, co stanowiło największą frekwencję ostatnich lat. Warunki do ścigania były zmienne i odgrywały ważną rolę dla wydarzeń na wodzie. Pogoda dopisała podczas eliminacji - było słonecznie i wiało 4 w skali Beauforta, a przy szkwałach nawet więcej. Niestety, dzień później przyszła flauta i przez kilka godzin nie można było rozpocząć finałów. Dopiero poprawa aury i zmiana ustawienia trasy pozwoliły na rozegranie czterech wyścigów we flocie złotej, walczącej o medale – komentują przedstawiciele pilskiej ANS.

ANS w Pile godnie reprezentowali: sternik – Barbara Grzybkowska (I rok ratownictwa medycznego), Szymon Kowalski (I rok filologii) oraz Hubert Przybył.

Kolejna udana część sezonu za nami. Wszystkim studentom zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć na sportowym froncie.

Mariusz Markowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: chwudeTreść komentarza: Czy chodzi o inicjatywę Mariusza Szalbierza powołania wydawnictwa instruktażowego o nazwie "Tłok czekoladowy"?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 10:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ~~..~~Treść komentarza: Stare baby potrzebują jakiegoś wyciora do przepastnych czeluści dawno wygasłych co do ich pierwotnej funkcji demograficznej. Chyba że zapragną tłoka czekoladowego. Wtedy jo! Naczelny gotów, proponuje wydawnictwo instrukcyjne, jak zrobić sobie dobrze w trybie odtylcowym.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 20:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: []\/{}Treść komentarza: Są w naszym kraju regiony typu Krajna, gdzie działają koncerny medialne prasowe i internetowe. Tam się dzieje! Jak się nawalą, od razu mają chuć. Zbierają gamety do terrarium. Dla dorżnięcia się wódczanego piją koniak redakcyjny. Kiedy naczelny gdzieś wyjedzie, wydawczyni zapragnie zlecić konstrukcję wiatraka odbytniczego z wałem osadczym do uciech. Sodoma i Gomora. Trzeźwość w sensie zera na alkomacie jest niewyobrażalnym deliktem egoizmu ekonomicznego, który prowadzi do deficytu budżetowego. Sytuację pogarszają felietoniści z przeszłością korupcyjną na szczytach władzy.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: oszczerzenieTreść komentarza: Dopóki żulia internetowa pilskiego grajdoła medialnego będzie się pastwić nad Januszem Lemanowiczem, choćby w trybie niejawnym, domyślnym, Janusz Lemanowicz będzie komentował wszystkie znane mu objawy chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli tych udziałowców chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli.Data dodania komentarza: 10.07.2025, 22:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: skobelTreść komentarza: Wbijamy tam w sierpniuData dodania komentarza: 10.07.2025, 12:23Źródło komentarza: Z nudów powstał hit
Reklama
Reklama