Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

PSL za likwidacją abonamentu

O odrzuconym projekcie ustawy PSL "Godzina dla rodziny", pomyśle zniesienia abonamentu radiowo-telewizyjnego oraz moralnych obowiązkach i solidarności względem uchodźców mówił w środę w Pile poseł ludowców Krzysztof Paszyk. Skomentował też partyjny wniosek o wotum nieufności dla Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela i przedstawił kilka swoich interpelacji dotyczących regionu.
PSL za likwidacją abonamentu

Poseł Krzysztof Paszyk mówił podczas konferencji prasowej w biurze PSL o projekcie ludowców, znoszącym abonament RTV:- Sprawa abonamentu radiowo-telewizyjnego wzbudza w przestrzeni publicznej wiele kontrowersji. Zwłaszcza propozycja rządowa, polegająca na przymusowym ściąganiu abonamentu poprzez sieci kablowe. Sam interpelowałem w tym temacie na prośbę jednej z pilskich telewizji (uzyskałem odpowiedź pokrętną i wymijającą). Wątpliwości budzi zmuszanie kablówek do ujawniania danych osobowych oraz ingerowanie w umowy, które sieci podpisały z indywidualnymi klientami. Krótko mówiąc pomysłodawcy chcą z sieci kablowych zrobić poborcę abonamentu, a to się w głowie nie mieści. W naszym projekcie chcemy zlikwidować abonament. Skoro od wielu lat jest problem ze ściągalnością tej daniny, to po co w sposób nienaturalny tworzyć przepisy, które będą się spotykały z dezaprobatą? Lepiej zasilić publiczną telewizję i radio pieniędzmi z budżetu w wysokości (wg naszej wyceny) 750 mln zł . A reszta środków niech pochodzi z reklam i dobrowolnych wpłat.

Ostatnimi laty PiS zrobiło z publicznej telewizji swoją tubę propagandową. Wśród wielu ludzi rodzi się bunt za co mają płacić, skoro programy prezentowane na antenie im nie odpowiadają. Dlatego nasz pomysł wydaje się ze wszech miar zasadny.

Poseł odniósł się też m.in. do sprawy uchodźców. Mówił, że Polska w przeszłości otrzymała wiele pomocy z innych krajów i teraz to my mamy moralny obowiązek pomóc. Nie możemy uciekać od problemu, musimy się z nim zmierzyć, okazując solidarność.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Roma 12.07.2017 19:25
Zaczynam lubić PSL

Zibi 09.07.2017 00:14
Brawo PSL !!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama