Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

,,Kryptonim Szare Szeregi”

To bieg pamięci Młodych Bohaterów organizowany w sześciu lokalizacjach w Polsce jednocześnie. Ten miał miejsce w Kaczorach. Organizując to wydarzenie organizatorzy mają w zamiarze przypomnieć i przybliżyć heroizm „Młodych Bohaterów”.
,,Kryptonim Szare Szeregi”

Poprzez wydarzenie sportowe pragniemy upamiętnić postaci i wydarzenia , które miały istotne znaczenie dla polskiej tożsamości. Pamięć o tych, którzy mieli odwagę, by pokazać swoją niezłomność. Młodzi Bohaterowie – harcerze Szarych Szeregów wykazali się wyjątkowo patriotyczną postawą za którą wielokrotnie zapłacili najwyższą cenę. Przed, po i w trakcie wydarzenia przybliżymy historię i postaci Szarych Szeregów. Zatem wszyscy uczestnicy biegu zasługują na słowa uznania.
3 bieg Kryptonim Szare Szeregi - Bieg Pamięci Młodych Bohaterów - Piła/Kaczory to symboliczna impreza. Mimo niesprzyjającej aury - frekwencja dopisała. Mimo deszczu, do pobicia rekordu trasy Jakubowi Filipiakowi, zabrakło jedynie  26 sekund. Drugi na mecie Marcin Ćwirzeń stracił niewiele. Podobnie trzeci Mariusz Januzik.
Pierwsze miejsce wśród kobiet osiągnęła Grażyna Witoch z Team Ujście, która linię mety przekroczyła przed swoją klubową koleżanką z Team Ujście Karoliną Wylegałą. Trzecia była Agata Potrzebowska.
Z relacji organizatorów wiemy, iż trasę biegu głównego w super czasie pokonał również Pan Mieczysław, który liczy już 77 wiosen! - Mieliśmy również Tobiasza - 5-cio latka, który przetuptał trasę biegu pokoleniowego – dodają. Dopisali również kijomaniacy - i tu brylowali WłóczyKije/CBL SZAMOCIN.
Serdeczne podziękowania od ludzi związanych z biegiem dla Hufiec ZHP Piła im. Stanisława Staszica i Transporty-Medyczne-Car Vision za pomoc w zabezpieczeniu biegu. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, którzy działali w biurze zawodów (Maja, Edyta i Kuba). Całość nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc leśników z Nadleśnictwo Kaczory, Lasy Państwowe - wielkie podziękowania! Co więcej duży udział w sukcesie naszego biegu miała Restauracja Stolarnia, która zapewniła miejsce i fantastyczny posiłek regeneracyjny. Fotograficzną relację z biegu zapewnił Robert Judycki - fotografia 

Mariusz Markowski

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama