Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Szydłowo coraz bliżej

W Szydłowie odbyło się spotkanie otwarte dla mieszkańców dotyczące jeziora Żwirkowego w Krępsku. Podczas spotkania głos zabrał Ryszard Dymek, dotychczasowy Prezes Koła „Złota Kaczka” PZW, który omówił dotychczasowe działania oraz potencjalne plany na przyszłość. Głos zabrali również zebrani mieszkańcy, zainteresowani przystąpieniem do nowego projektu.
  • Źródło: UG Szydłowo
Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Szydłowo coraz bliżej

Kolejną osobą, która zabrała głos był Sebastian Staśkiewicz – Prezes Zarządu Fundacji Ratuj Ryby. Organizacja zajmuje się edukacją ekologiczną i propagowaniem zdrowego trybu życia oraz świadomego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych. Motywuje do działania i życia w zgodzie z samym sobą oraz naturą. Pan Sebastian zaproponował aby poprowadzić zbiornik o działaniu ekologiczno-ihtiologiczno-wędkarskim, m.in. badanie zbiornika i sprawdzenie warunków, oczyszczenie jeziora, łowienie na określonych zasadach, uzyskanie patronatu instytutów naukowych, wnioskowanie o granty.

Sebastian Staśkiewicz zadeklarował pomoc merytoryczną, pomoc w kontakcie z naukowcami, edukację dzieci, wspólny projekt odnośnie stworzenia parku przy jeziorze.

Kolejny podmiot zainteresowany opieką nad jeziorem, to Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego, w imieniu której głos zabrał Oskar Wróblewski.

Z sali padło pytanie co na to mieszkańcy Krępska? Ustalono, że plan dotyczący jeziora nie będzie miał negatywnego wpływu na dostępność do potencjalnej plaży przez mieszkańców oraz aktywizacji terenów turystycznych. 

Na zakończenie wójt Tobiasz Wiesiołek podziękował zebranym za obecność i zapowiedziałem kolejne spotkanie po uporządkowaniu spraw związanych z umową dzierżawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama