Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kody od Wójta

SZYDŁOWO Ósmoklasiści z Gmina Szydłowo mierzą wysoko, a większość z nich już dzisiaj potrafi powiedzieć do jakiej szkoły pójdzie po zdanych egzaminach.
  • Źródło: UG Szydłowo
Kody od Wójta

Kody dostępu do Platformy Edukacyjnej Lecturus Junior, które 6 marca wójt Tobiasz Wiesiołek wręczył uczniom szkół podstawowych z gminy Szydłowo, mają ułatwić naukę do egzaminów ósmoklasisty. Dzięki kodom uczniowie będą mogli pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego korzystać z 25 bloków lekcji j. polskiego, j. angielskiego i matematyki.

W ramach zadania zakupiono 46 pakietów kodów dla 46 uczniów klas VIII szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szydłowo: Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie (21 uczniów), Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance (15 uczniów), Szkoła Podstawowa w Skrzatuszu (10 uczniów). 

Każdy Uczeń otrzymał trzy kody dostępowe (do poszczególnych przedmiotów) do 75 lekcji on-line z 3 przedmiotów: j. polski – 25 lekcji, matematyka – 25 lekcji, j. angielski – 25 lekcji przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty.

Lekcje prowadzi grupa „SuperBelfrzy RP” – najlepsi nauczyciele w kraju, wybierani przez uczniów w konkursach „Nauczyciel Roku”.

W każdym przedmiocie jest zestaw 25 lekcji on-line, wszystkie lekcje dostępne również w VOD odtwarzając w nieograniczonej ilości, o dowolnej porze dnia lub wieczoru, z dowolnych urządzeń jak komputer, telefon czy tablet. Lekcje trwają od listopada, dlatego część z nich, która już się odbyła jest do odtworzenia, w pozostałych można wziąć udział w czasie rzeczywistym lub odtworzyć je w dogodnym dla siebie czasie

Data, godzina najbliższej lekcji oraz osoba prowadząca wyświetlają się po zalogowaniu do platformy. 

Każdy kod jest przypisany do Ucznia, który go otrzymał, jeżeli inna osoba będzie chciał użyć ponownie ten sam kod system odrzuci taką próbę.

Szkoły otrzymały do przekazania rodzicom materiały dotyczące platformy oraz instrukcję uruchomienia w formie prezentacji. 

Korzystanie z lekcji przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty jest bezpłatne dla użytkowników. Koszty zostały w pełni pokryte z budżetu Gminy.

Lekcje będą udostępnione do 31 sierpnia 2024 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama