Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

1 plebiscyt, 4 kategorie, 20 projektów – zagłosuj na najlepsze inicjatywy w Wielkopolsce!

Ruszyła III edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”! Jego celem jest docenienie projektów, które zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich. Głosować można w czterech kategoriach i tak się składa, że trzy nominowane projekty zostały zrealizowane w Pile i okolicach.
1 plebiscyt, 4 kategorie, 20 projektów – zagłosuj na najlepsze inicjatywy w Wielkopolsce!

 

Cztery kategorie, dwadzieścia projektów – to wyjątkowa edycja plebiscytu, ponieważ Fundusze Europejskie są z nami już od 20 lat! Swoje głosy, po jednym w każdej kategorii, możesz oddać online od 15 do 28 maja na stronie internetowej: laczynas.wielkopolskie.pl. Głosować możesz codziennie aż do zakończenia plebiscytu. 

Poznaj nominowanych z Piły i okolic

Na początek dwa projekty w kategorii „Łączy nas społeczna misja”. Pierwszym z nich jest utworzenie Klubu Seniora w Gminie Zakrzewo. Jego uczestnicy korzystali z różnorodnych form terapii zajęciowej, spotkań z dietetykiem i psychologiem. Brali udział w warsztatach manualnych, florystycznych, rękodzielniczych i komputerowych. Dużo też podróżowali! Zakrzewo jest przykładem jak w Wielkopolsce (z Funduszami Europejskimi) konsekwentnie przybywa miejsc przyjaznych srebrnemu pokoleniu.

Drugim projektem jest budowa hospicjum stacjonarnego z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Utworzone hospicjum zapewnia pomoc wymagającym opieki seniorom i osobom zmagającym się z nieuleczalnymi chorobami. Dzięki nowej placówce nie muszą oni przemieszczać się do większych miast, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Trzecim reprezentantem Piły i okolic, który otrzymał nominacje, tym razem w kategorii „Łączy nas architektura i kultura” jest Gmina Piła. Chodzi bowiem o kompleksową modernizację obszarów nadrzecznych rzeki Gwdy. Inwestycja sprawiła, że mieszkańcy i przyjezdni mają przestrzeń do odpoczynku, rozrywki i uprawiania sportów. Z myślą o młodych mieszkańcach wybudowano nowoczesną skateplazę. Tuż obok powstał tor do jazdy na rolkach. Wybudowano także dwa boiska do siatkówki i jedno wielofunkcyjne – do koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej. 

Projekty, które zmieniają Wielkopolskę

W Wielkopolsce zrealizowano wiele projektów, które sprawiły, że życie w tym regionie stało się po prostu łatwiejsze. Dzięki innowacjom firmy zyskały dostęp do nowoczesnych technologii, co pomogło im zwiększyć konkurencyjność i uznanie na zagranicznych rynkach. Nowoczesne zdobycze nauki wykorzystano także w medycynie. Robotyka chirurgiczna, o której 20 lat temu nawet nie śniliśmy, poprawiła jakość leczenia i zwiększyła bezpieczeństwo pacjentów. Rozwój szkolnictwa podniósł poziom edukacji w województwie, pomagając absolwentom wejść na rynek pracy. Projekty ekologiczne, takie jak rozwój zielonej energii i promocja transportu niskoemisyjnego, każdego dnia przyczyniają się do ochrony środowiska, zmniejszając ilość zanieczyszczeń. Natomiast inwestycje w kulturę i odnowienie przestrzeni publicznych ożywiły lokalne społeczności i pomogły pielęgnować kulturalną tożsamość Wielkopolski. Ożywiła się również cała sfera społeczna – od inicjatyw aktywizujących dzieci i młodzież, po seniorów.

To tylko mały ułamek nominowanych w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”. I jedynie fragment pozytywnych zmian, które ze sobą niosą. Projekty pochodzą z całej Wielkopolski, od infrastrukturalnych po społeczne. To 20 projektów, które pokazują skalę działania Funduszy Europejskich przez 20 lat. 

Jeszcze nie wiesz, na kogo zagłosować? Wejdź na laczynas.wielkopolskie.pl, poznaj nominowanych, zaznacz jeden projekt w każdej kategorii i trzymaj kciuki za faworytów! 

 


Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama