Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Powstał Dzienny Dom Pomocy

WYRZYSK Lepszy dostęp do profesjonalnej opieki dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Źródło: UM Wyrzysk
Powstał Dzienny Dom Pomocy

Dokonano uroczystego otwarcia Dziennego Domu Pomocy fundacji Ciszum, który powstał z myślą o osobach niesamodzielnych z gmin Wyrzysk, Białośliwie, Łobżenica i Wysoka. 

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, którzy wyrazili swoje uznanie dla inicjatywy fundacji.  - Dzięki nowemu ośrodkowi, osoby potrzebujące będą miały dostęp do profesjonalnej opieki, wsparcia oraz licznych zajęć, które wpłyną na poprawę ich jakości życia. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt i cieszymy się, że możemy wspólnie wspierać naszą lokalną społeczność – mówi burmistrz Marcin Piszczek. 

Głównym celem projektu było utworzenie na terenie czterech gmin powiatu pilskiego (Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie i Łobżenica) 20. miejsc świadczenia usług opiekuńczych w formie Dziennego Domu Pomocy oraz 3 miejsc zamieszkania w mieszkaniu treningowym. 

Wsparcie kierowane jest do 125 osób, które ze względu na wiek stan zdrowia lub niepełnosprawność mają trudności z wykonaniem co najmniej jednej czynności dnia codziennego, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami oraz osób chorujących psychicznie oraz 30 opiekunów faktycznych. Osoby te będą mogły skorzystać ze wsparcia opiekunów faktycznych w postaci poradnictwa psychologicznego, grup wsparcia oraz konsultacji w zakresie pielęgnacji podopiecznych.

Wartość projektu wynosi 3 851 792,45 zł (w tym wartość dofinansowania 3 657 487,71 zł, kwota dofinansowania UE 2 696 254,71 zł). 

***

Fundacja CISZUM to organizacja działająca na rzecz zdrowia psychicznego. Jej celem jest zwiększanie dostępności do usług psychologicznych. Fundacja tworzy inicjatywy mające na celu pomoc osobom w i po kryzysie psychicznym i nie tylko! Więcej informacji: 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama