Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Lekcja inna niż zwykle

Urząd Miejski w Wyrzysku gościł wyjątkowych odwiedzających – dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Falmierowie. Mali odkrywcy mieli okazję poznać bliżej funkcjonowanie gminy odwiedzając najważniejsze miejsca w urzędzie.
  • Źródło: wyrzysk.pl
Lekcja inna niż zwykle

Zwiedzanie rozpoczęli od gabinetu burmistrza oraz gabinet zastępcy burmistrza, gdzie dowiedzieli się, jak wygląda praca na rzecz lokalnej społeczności. Salę ślubów, zaprezentowała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, opowiadając o ceremoniach i tradycjach ślubnych. Dzieciom pokazano także gabinet kierownik referatu inwestycji, gdzie omawia się projekty inwestycyjne kluczowe dla rozwoju gminy.

W dalszej części dzieci udały się do gabinetu pani skarbnik, która opowiedziała o finansach gminnych, jak również do gabinetu kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki odpadami, gdzie poruszono ważne tematy związane z ekologią.

Dzieci zwiedziły salę sesyjną, w której odbywają się obrady Rady Miejskiej oraz Izbę Pamięci Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska, gdzie członek TPW przybliżył dzieciom historię naszego miasta.

Dzieci były bardzo zaangażowane – z ciekawością zadawały pytania zarówno pracownikom, jak i władzom Gminy Wyrzysk. Wyjątkowym wyzwaniem dla młodych odkrywców było odnalezienie symboli narodowych w Urzędzie Miejskim.

Wizyta ta była doskonałą lekcją edukacji obywatelskiej i okazją do bliższego poznania pracy urzędu oraz historii regionu. 

- Serdecznie dziękujemy wychowawcom za przygotowanie dzieci do tej wizyty i wszystkim małym uczestnikom za ich entuzjazm! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia! – powiedział burmistrz Marcin Piszczek. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama