Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Miejsce z duszą i nowoczesnością

Stara Łubianka (gm. Szydłowo) Biblioteka zyskała nowe życie...
  • Źródło: UG Szydłowo
Miejsce z duszą i nowoczesnością

Dzięki gruntownemu remontowi dawnej świetlicy wiejskiej mieszkańcy mogą cieszyć się przestrzenią, która łączy nowoczesność z funkcjonalnością. W ramach inwestycji przeprowadzono szereg prac budowlanych, które całkowicie odmieniły wnętrze. 

Wykonano nowe posadzki, zainstalowano ogrzewanie podłogowe, wymieniono instalację elektryczną, a także zamontowano klimatyzację i nowoczesne oświetlenie LED. Ściany i sufity zostały odświeżone, a na podłogach pojawiły się eleganckie płytki gresowe. Pomieszczenie wyposażono w regały biblioteczne, biurko, fotel oraz wygodne siedzisko – wszystko, czego potrzeba, by stworzyć przyjazne miejsce do czytania i spotkań.

– To nie tylko biblioteka, ale także przestrzeń, która ma inspirować i integrować mieszkańców. Cieszę się, że udało się zrealizować ten projekt – podkreśliła Beata Bielecka, sołtys Starej Łubianki, która uczestniczyła w odbiorze inwestycji.

Projekt „Nowa odsłona biblioteki w Starej Łubiance” został zrealizowany dzięki współfinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Kulisy Kultury”. W uroczystym odbiorze wziął udział Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – To przykład, jak dobrze wykorzystać środki zewnętrzne, by tworzyć miejsca ważne dla lokalnej społeczności – zaznaczył.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 185 000 zł, z czego aż 105 000 zł pochodziło z dofinansowania. Wykonawcą prac był Zakład Ogólnobudowlany Wojciech Jeleńkowski z Czechynia.

To już czwarte dofinansowanie zdobyte na ten obiekt i teren przyległy w ostatnich miesiącach. – Uwielbiam takie projekty, które łączą kulturę, rozwój społeczny i współpracę z różnymi instytucjami – podsumował jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

Nowa biblioteka to także realizacja obietnic wyborczych dotyczących rozwoju społecznego oraz kultury w regionie. Mieszkańcy Starej Łubianki mogą być dumni – to miejsce, które z pewnością stanie się lokalnym centrum kultury i integracji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama