Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kulturalnie i sportowo w drawskim amfiteatrze

W sobotę 5 lipca 2017 r. w Amfiteatrze w Drawsku zorganizowano wieczornicę Józefa Noji, w przeddzień 38. Noteckiego Półmaratonu jego imienia. W programie znalazł się turniej sołectw i rywalizacja szkół, których patronem jest Józef Noji.
Kulturalnie i sportowo w drawskim amfiteatrze

Relaks na sportowo, bezpiecznie i zdrowo” pod takim hasłem przebiegało współzawodnictwo mieszkańców gminy w ramach II Turnieju Sołectw Gminy Drawsko. W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyły reprezentacje Chełstu, Drawskiego Młyna, Drawska, Kamiennika, Kawczyna, Kwiejc Nowych, Moczydeł, Pełczy, Pęckowa i Piłki połączonej z Marylinem.

Przed rozpoczęciem zmagań w konkurencjach rekreacyjno-sportowych na boisku piłkarskim,
w drawskim amfiteatrze zaprezentowano transparenty przygotowane przez poszczególne zespoły, wykonywano prace plastyczne w ramach konkursu pod hasłem „Moja wieś piękna jest”, odśpiewano hymny kibica i odkrywano muzyczne talenty. Oceny wszystkich prezentacji dokonała komisja pod przewodnictwem z-cy Wójta Gminy Drawsko, Anny Fręś.

Konkurs na transparent wygrała reprezentacja Pełczy, której praca była najbardziej okazała
i kolorowa. Na transparencie umieszczono hasło „Pełcza sportem i zabawą stoi, przeciwników się nie boi. Choć skrawek ziemi zajmuje, gminnym potęgom dorównuje. Bierzemy bowiem przykład z Nojego i walczymy do upadłego”. Kolejne miejsca w tej konkurencji zajęły Kawczyn i Chełst.

Szczególne emocje i aplauz publiczności wzbudziły prezentacje hymnów kibica. Tu bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Drawska w składzie Katarzyna Tecław i Patrycja Lejman, którym towarzyszyła grupa cheerleaderek i młodzi piłkarze z miejscowego klubu „Sokół”. Zwycięzcy zaprezentowali hymn ze słowami własnego autorstwa do melodii światowego przeboju „Despacito”. Miejsce drugie zdobył zespół z Chełstu, a trzecie reprezentujący Kamiennik Ireneusz Magdziarz.

„Odkrywamy muzyczne talenty” to konkurencja, w której prezentowali się wokaliści
i instrumentaliści. Zespół muzyków grających na instrumentach dętych w orkiestrach w Krzyżu
i Wieleniu to reprezentacja Drawska, która zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie utworu „One Moment in Time" z repertuaru Whitney Houston. 8-osobowy zespół przygotowywał się do występu pod kierownictwem Szymona Helwicha. Ewelina Tymek z Kamiennika za wykonanie piosenki „Miłość jak wino” zdobyła miejsce drugie, a równorzędne miejsca trzecie przypadły w udziale zespołom z Pełczy i Kawczyna.

Uroki i walory swoich miejscowości prezentowali uczestnicy konkursu plastycznego pod hasłem „Moja wieś piękna jest”. W oczach komisji szczególne uznanie zdobyły prace wykonane przez zespoły mieszkańców Kamiennika w składzie Magdalena Białys, Kamila Gembala, Adrianna Lejman ( miejsce pierwsze), Chełstu ( miejsce drugie) i Pełczy ( miejsce trzecie).

Współzawodnictwo sportowo- rekreacyjne obejmowało następujące konkurencje: rzuty do celu, gra w dwa ognie, strzały na bramkę, tor przeszkód, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny. W łącznej klasyfikacji tej części turnieju czołowe miejsca zajęły sołectwa: Chełst, Drawski Młyn, Kawczyn, Kamiennik, Moczydła.

Podsumowania zmagań w ramach II Turnieju Sołectw Gminy Drawsko dokonała przewodnicząca komisji, Anna Fręś. Po obliczeniu łącznych wyników uzyskanych przez poszczególne zespoły w konkurencjach artystycznych i rekreacyjno-sportowych dokonano końcowej klasyfikacji turnieju. I miejsce Sołectwo Chełst- sołtys Agnieszka Głogowiec – nagroda czek na kwotę 5000 zł; II miejsce Sołectwo Kamiennik – sołtys Engelbert Urbanek – czek na kwotę 3000 zł; III miejsce Kawczyn – sołtys Emil Jackowski – czek na kwotę 2000 zł. Ponadto zespoły te nagrodzono pamiątkowymi pucharami. Pozostałe sołectwa: Drawsko, Pełcza, Drawski Młyn, Piłka/Marylin, Moczydła, Kwiejce Nowe, Pęckowo za zdobycie kolejnych miejsc nagrodzone zostały czekami na kwotę 500 zł, a wszystkie reprezentacje otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Nagrody i dyplomy wręczali jt Marek Tchórzka i Przewodniczący Rady Gminy Edward Wiewiórka.

Gorące słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom turnieju za zaangażowanie
w przygotowanie do rywalizacji, wspaniałą atmosferę, dobrą zabawę i przebiegające w duchu sportowej rywalizacji współzawodnictwo.

Włodzimierz Gapski



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama