Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kulturalnie i sportowo w drawskim amfiteatrze

W sobotę 5 lipca 2017 r. w Amfiteatrze w Drawsku zorganizowano wieczornicę Józefa Noji, w przeddzień 38. Noteckiego Półmaratonu jego imienia. W programie znalazł się turniej sołectw i rywalizacja szkół, których patronem jest Józef Noji.
Kulturalnie i sportowo w drawskim amfiteatrze

Relaks na sportowo, bezpiecznie i zdrowo” pod takim hasłem przebiegało współzawodnictwo mieszkańców gminy w ramach II Turnieju Sołectw Gminy Drawsko. W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyły reprezentacje Chełstu, Drawskiego Młyna, Drawska, Kamiennika, Kawczyna, Kwiejc Nowych, Moczydeł, Pełczy, Pęckowa i Piłki połączonej z Marylinem.

Przed rozpoczęciem zmagań w konkurencjach rekreacyjno-sportowych na boisku piłkarskim,
w drawskim amfiteatrze zaprezentowano transparenty przygotowane przez poszczególne zespoły, wykonywano prace plastyczne w ramach konkursu pod hasłem „Moja wieś piękna jest”, odśpiewano hymny kibica i odkrywano muzyczne talenty. Oceny wszystkich prezentacji dokonała komisja pod przewodnictwem z-cy Wójta Gminy Drawsko, Anny Fręś.

Konkurs na transparent wygrała reprezentacja Pełczy, której praca była najbardziej okazała
i kolorowa. Na transparencie umieszczono hasło „Pełcza sportem i zabawą stoi, przeciwników się nie boi. Choć skrawek ziemi zajmuje, gminnym potęgom dorównuje. Bierzemy bowiem przykład z Nojego i walczymy do upadłego”. Kolejne miejsca w tej konkurencji zajęły Kawczyn i Chełst.

Szczególne emocje i aplauz publiczności wzbudziły prezentacje hymnów kibica. Tu bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Drawska w składzie Katarzyna Tecław i Patrycja Lejman, którym towarzyszyła grupa cheerleaderek i młodzi piłkarze z miejscowego klubu „Sokół”. Zwycięzcy zaprezentowali hymn ze słowami własnego autorstwa do melodii światowego przeboju „Despacito”. Miejsce drugie zdobył zespół z Chełstu, a trzecie reprezentujący Kamiennik Ireneusz Magdziarz.

„Odkrywamy muzyczne talenty” to konkurencja, w której prezentowali się wokaliści
i instrumentaliści. Zespół muzyków grających na instrumentach dętych w orkiestrach w Krzyżu
i Wieleniu to reprezentacja Drawska, która zdobyła pierwsze miejsce za wykonanie utworu „One Moment in Time" z repertuaru Whitney Houston. 8-osobowy zespół przygotowywał się do występu pod kierownictwem Szymona Helwicha. Ewelina Tymek z Kamiennika za wykonanie piosenki „Miłość jak wino” zdobyła miejsce drugie, a równorzędne miejsca trzecie przypadły w udziale zespołom z Pełczy i Kawczyna.

Uroki i walory swoich miejscowości prezentowali uczestnicy konkursu plastycznego pod hasłem „Moja wieś piękna jest”. W oczach komisji szczególne uznanie zdobyły prace wykonane przez zespoły mieszkańców Kamiennika w składzie Magdalena Białys, Kamila Gembala, Adrianna Lejman ( miejsce pierwsze), Chełstu ( miejsce drugie) i Pełczy ( miejsce trzecie).

Współzawodnictwo sportowo- rekreacyjne obejmowało następujące konkurencje: rzuty do celu, gra w dwa ognie, strzały na bramkę, tor przeszkód, rzut piłką lekarską i przeciąganie liny. W łącznej klasyfikacji tej części turnieju czołowe miejsca zajęły sołectwa: Chełst, Drawski Młyn, Kawczyn, Kamiennik, Moczydła.

Podsumowania zmagań w ramach II Turnieju Sołectw Gminy Drawsko dokonała przewodnicząca komisji, Anna Fręś. Po obliczeniu łącznych wyników uzyskanych przez poszczególne zespoły w konkurencjach artystycznych i rekreacyjno-sportowych dokonano końcowej klasyfikacji turnieju. I miejsce Sołectwo Chełst- sołtys Agnieszka Głogowiec – nagroda czek na kwotę 5000 zł; II miejsce Sołectwo Kamiennik – sołtys Engelbert Urbanek – czek na kwotę 3000 zł; III miejsce Kawczyn – sołtys Emil Jackowski – czek na kwotę 2000 zł. Ponadto zespoły te nagrodzono pamiątkowymi pucharami. Pozostałe sołectwa: Drawsko, Pełcza, Drawski Młyn, Piłka/Marylin, Moczydła, Kwiejce Nowe, Pęckowo za zdobycie kolejnych miejsc nagrodzone zostały czekami na kwotę 500 zł, a wszystkie reprezentacje otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Nagrody i dyplomy wręczali jt Marek Tchórzka i Przewodniczący Rady Gminy Edward Wiewiórka.

Gorące słowa podziękowania należą się wszystkim uczestnikom turnieju za zaangażowanie
w przygotowanie do rywalizacji, wspaniałą atmosferę, dobrą zabawę i przebiegające w duchu sportowej rywalizacji współzawodnictwo.

Włodzimierz Gapski



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cztelnikTreść komentarza: Szalbierz nadal ma wielką dupę a zgania na lemana.Data dodania komentarza: 6.07.2025, 14:48Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: rykhienTreść komentarza: Szanowny Panie Dziennikarzu Rybacy łowią siecią przeważnie z kutra albo łodzi. Wędką łowią wędkarze, a więc to były wędkarskie emocje. PozdrawiamData dodania komentarza: 5.07.2025, 12:26Źródło komentarza: Wędka, uśmiech i serceAutor komentarza: Mydełko FaTreść komentarza: Noooo! Portki ma brudne galancie. Mógłby startować w mistrzostwach gminnych w segmencie: brudactwo ponadstandardowe.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 19:17Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: rykhienTreść komentarza: Szanowny Panie Dziennikarzu w sprawozdaniu sportowym należy podać wyniki jakie osiągnęli zawodnicy, a szczególnie P Burmistrz, jeżeli też uczestniczył w zawodach.Data dodania komentarza: 30.06.2025, 18:02Źródło komentarza: Z wędką po przygodęAutor komentarza: jaTreść komentarza: Zbychu odszedł był w podskokach, bo nikt już nie chciał czytać jego orwellowskiej dłubaniny w rzeczywistości. Zdanie o przeroście etycznej wrażliwości jest bez sensu. Można je zapisać w annałach dziennikarstwa jako przykład głupoty patologicznej, nienaprawialnej. Prześcignął Krzysztofa Figla w jego wydumce o melodii i stałej zwrotce.Data dodania komentarza: 29.06.2025, 20:35Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: PP 27208Treść komentarza: Podobno jednym ze źródeł traumy, która doprowadziła do przedwczesnej śmierci była nieudana próba zamontowania w aucie Lemanowiczów podsłuchu, kiedy Ceranowski już się wyniósł ze swoim zestawem aparatury podsłuchowej. Frustracji i fiksacji dał wyraz w skardze żurnalisty na swoją klęskę montera gminnego Pegasusa: "Nie mamy nagrań z rozmowy Lemanowiczów w samochodzie w drodze powrotnej z Tuczna. Możemy się jedynie domyślać, że wracali zadowoleni. Przekonani, że uratowali sytuację. Spełnili polecenie prokuratora Kiełka. Proces będzie się mógł toczyć. A jeśli - jak zapowiada Kiełek - Stokłosa przegra i znajdzie się za kratkami - to wypełni się marzenie ich życia. Ciesząc się nie dostrzegli, bo przerasta to ich etyczną wrażliwość, jak obrzydliwe było i jest ich postępowanie, jak bardzo ulegli obsesyjnej nienawiści do człowieka, który nigdy w życiu nie zrobił im nic złego". Wielki Smrodator nie musiał robić nic złego. Wystarczyło wietrzyć instalacje śmiłowskiej smrodosytni.Data dodania komentarza: 28.06.2025, 23:05Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama