Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama
UKS COPAL ładuje akumulatory

To już XVII edycja turnieju wiedzy przedszkolaków o Pile!

To Publiczne Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka w Pile jest od wielu lat organizatorem turnieju wiedzy o Pile pt. „Piła moje miasto” Wydarzenie pod patronatem Prezydent Miasta Piły Beaty Dudzińskiej jest nadal wyrazistym symbolem pilskiego święta 14 lutego! Kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej, wśród przedszkolaków oraz wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wykonywanych zadań i zabaw to nadrzędny cel, przeslanie z którym mierzyły się przedszkolaki się nauczycielki, organizatorki tego eventu Grażyna Ludkowska, Mariola Kobus i Ewa Knitter, będące po czujnym okiem Pani Dyrektor tej oświatowej placówki Elżbiety Bukowieckiej – Górny.
To już XVII edycja turnieju wiedzy przedszkolaków o Pile!

Z okazji 80 rocznicy powrotu Piły do Macierzy nie słabną eventy w całej Pile. Jedno z takich wydarzeń tradycyjnie już w Publicznym Przedszkolu nr 18 im. Kubusia Puchatka. To była XVII edycja turnieju wiedzy o Pile pt. „Piła moje miasto”.  Tylko w czasie pandemii takie konkursy odbywały się w formie zadań, nagrań, które uczestnicy przesłali do przedszkola.  

Obecnością tym razem zaszczyciła Pani Maria Kubica – Przewodnicząca Rady Miasta, oraz nauczycielki z przedszkoli biorących udział w turnieju.

- Celem turnieju było kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej, dzielenie się wiedzą dotyczącą znajomości naszego rodzinnego miasta oraz wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wykonywanych zadań w zespołach i zabaw - podkreśla Grażyna Ludkowska. 

Udział w turnieju wzięło dwanaście 2 – osobowych zespołów dzieci z pilskich przedszkoli nr: 4, 5, 6, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Świetnie z zdaniami radziły sobie dzieci. Wszystkie wykazały się dużą wiedzą o Pile. Poradziły sobie z wykonaniem zadań np. ułożenie puzzli; określenie jakie miejsce naszego miasta przedstawiają ilustracje, wykonanie flagi Piły. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami.

Podziękowań przybyłym gościom oraz przedszkolakom oraz nauczycielkom, nie było końca.

Mariusz Markowski



 



 

 



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama