Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Oby lecznicy wyszło to „Na Zdrowie”

Choć fundacja mająca wspierać Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II została powołana jakiś czas temu, de facto swoją działalność rozpoczęła dopiero teraz. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie miało miejsce zebranie wyborcze, podczas którego dokonano wyboru władz tego gremium.
Oby lecznicy wyszło to „Na Zdrowie”

Przewodniczącą Rady Nadzorczej została Alina Matkowska, stanowisko wiceprzewodniczącego objął Tomasz Charmaciński, a członkiem został Sławomir Twarowski. Zarząd Fundacji, powołany przez Radę, tworzą natomiast fundatorzy: Grażyna Kordek-Zozula (prezes), Wojciech Kasztelan i Łukasz Salamandra.

Starosta nie kryje zadowolenia z faktu powołania władz:

- Długo czekaliśmy na ten ważny moment. Dzisiaj Fundacja „Na Zdrowie” rozpoczyna tak naprawdę swoją działalność. Dzięki wam wszystkim Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II dostanie dodatkowe wsparcie. To pokazuje, że mieszkańcom tej części powiatu bardzo mocno zależy na prawidłowym funkcjonowaniu służby zdrowia. Wierzę, że ten zarząd i ta rada nadzorcza przyniosą trzcianeckiej lecznicy pasmo sukcesów – mówi Tadeusz Teterus.

Podobnego zdania jest prezes Zarządu Fundacji:

- To ważny moment dla Szpitala Powiatowego w Trzciance i mieszkańców gminy Trzcianka, Wieleń, Krzyż Wielkopolski i Drawsko. Mam nadzieję, że uda nam się przez najbliższe 2 lata dobrze wypromować naszą fundację, tak by później otrzymywać od mieszkańców 1 % podatku dochodowego. Liczymy również na wsparcie lokalnych firm i samorządów. Naszym celem jest przekonanie wszystkich, że funkcjonowanie Fundacji „Na Zdrowie” da naszej społeczności same korzyści – podkreśla Grażyna Kordek-Zozula.

Również dyrektor trzcianeckiego szpitala widzi same korzyści wynikające z funkcjonowania Fundacji:

- Ogromnie się cieszę, że szpital otrzyma dodatkowe wsparcie. Potrzeb w naszej lecznicy jest wiele. Szczerze powiem, że można by to wszystko liczyć w milionach złotych. W następnym tygodniu usiądziemy jednak z Zarządem Fundacji i wyznaczymy sobie priorytety. Powstanie fundacji oznacza, że nasza społeczność lokalna bardzo mocno interesuje się służbą zdrowia w naszym regionie. To naprawdę cieszy, bo razem zawsze możemy zrobić więcej – to opinia Mirosława Szymajdy.

Pisz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama