Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Młodzież w filharmonii

Za nami kolejny etap budowania „MOStu do kultury”– projektu kulturalnego organizowanego przez Stowarzyszenie M.O.S.K.I.T. z Białej we współpracy z Fundacją PZU, w ramach programu „Fundacja PZU z kulturą”.
Młodzież w filharmonii

Młodzież z Białej po raz drugi odwiedziła Bydgoszcz – tym razem naszym celem była Filharmonia Pomorska im. I. Paderewskiego i koncert „Andrzejki w Filharmonii”, które wysłuchanie dostarczyło nam wielu intensywnych muzycznych przeżyć. Na program koncertu składały się największe przeboje muzyki klasycznej, opery i operetki – kompozycje Mozarta, Bizeta, Rossiniego, Lehara i Kalmana. Aplauz publiczności wzbudziły występy uroczej pary śpiewaków: Eweliny Szybilskiej i Łukasza Gaja, pary nie tylko na scenie, ale i w życiu. Zaśpiewali między innymi arie La Donna e mobile Verdiego z „Rigoletta” i Libiamo ne’lieti calici  z „Traviaty”.

„Andrzejki w Filharmonii” miały jednak jeszcze jednego bohatera – dyrygenta Sławomira Chrzanowskiego. Nie tylko po mistrzowsku prowadził orkiestrę, ale również zabawiał publiczność żartami i anegdotami o kompozytorach. Nie zapomniał o Andrzejach, którzy tego wieczoru obchodzili swoje imieniny i złożył im serdeczne życzenia.

Dla bielskiej młodzieży było to pierwsza wizyta w filharmonii. Czy udana? Jak najbardziej! Wrażenie zrobiła sama orkiestra – rzadko jest okazja zobaczyć muzyków w pełnym orkiestrowym składzie. Koncert był różnorodny, barwny (a to dzięki pięknym kreacjom pani Eweliny), pełen emocji dzięki urokowi dyrygenta i jego śpiewających gości. I nawet jeśli nie wszyscy pokochali muzykę klasyczną, z pewnością długo tej wizyty nie zapomną.

A po koncercie czekała nas niespodzianka…. Pierwszy śnieg!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama