Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zawiadomił o przestępstwie, którego nie było

Mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież pieniędzy, bo - jak oświadczył - wcześniej zgubił gotówkę.
Zawiadomił o przestępstwie, którego nie było

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy wyjaśnili okoliczności "kradzieży", która zgłoszona została przez „pokrzywdzonego”. Pieniądze w kwocie blisko 25 tys. zł. miały zginąć ze schowka samochodu służbowego. Jak się jednak okazało,  mężczyzna zgłosił fikcyjną kradzież pieniędzy, bo jak oświadczył wcześniej zgubił gotówkę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 8 lat.

14 maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że skradziono mu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mieszkaniec gminy Kaczory oświadczył, że jest pracownikiem firmy transportowej i zauważył, że ze schowka w pojeździe służbowym zniknęły pieniądze. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć w jakich okolicznościach skradziono gotówkę.

W związku z przyjętym zawiadomieniem policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Funkcjonariusze postanowili szczegółowo zbadać okoliczności kradzieży pieniędzy. Analiza zebranych materiałów i weryfikacja zdarzenia były zastanawiające, a cała historia mało wiarygodna. Wtedy też na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło.

Pracownik firmy przyznał się, że zgłosił fałszywe zawiadomienie o kradzieży pieniędzy. Tłumaczył się, że zgubił blisko 25 tys. złotych podczas wykonywanych obowiązków. Nie bardzo miał pomysł jak wytłumaczyć całą sytuację pracodawcy i postanowił zawiadomić o kradzieży pieniędzy. Niestety nie przewidział, że zajmujący się sprawą policjanci bardzo szybko ustalą, że zgłoszenie popełnionego przestępstwa jest fikcją.

Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec gminy Kaczory. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 8 lat.

 

 

Podkom. Żaneta Kowalska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama