Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ogień w lesie, samoloty gaśnicze w okolicach Starej Łubianki

Wysokie temperatury utrzymujące się od kilkunastu dni w połączeniu z brakiem opadów spowodowały powstanie wysokiego zagrożenia na obszarach leśnych. Wilgotność ściółki badana jest przez leśników codziennie. W czwartek wykazała tylko 4 %. Wszystko to sprawia, że bardzo łatwo może dojść do pożaru na terenach leśnych. W właśnie do takiego zdarzenia doszło w czwartek, 7-go czerwca br. w lesie pomiędzy Starą Łubianką i Zawadą gm. Szydłowo.
Ogień w lesie, samoloty gaśnicze w okolicach Starej Łubianki

Kłęby dymu unoszące się nad drzewami zauważyli leśnicy pracujący w sąsiedztwie, jak i dyżurny Punktu Alarmowo-Dyspozycyjnego Lasów Państwowych, zlokalizowanego w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych strażaków i leśników zastano pożar poszycia leśnego. Natychmiast przystąpiono do gaszenia, a do pomocy wezwano kolejne zastępy straży. Ze względu na rozwój pożaru, a także na panujące warunki atmosferyczne do gaszenia pożary przystąpiły dwa samoloty gaśnicze.

Ogień udało się sprawnie opanować, dalsze prace polegały na intensywnym zlaniu wodą terenu całego pogorzeliska. Spaleniu uległo ok 0,5 hektara starodrzewia i część uprawy leśnej.

W działaniach zaangażowanych było 7 samochodów gaśniczych i 35 strażaków.

Strażacy wspólnie z leśnikami apelują o szczególną ostrożność w lesie. Wilgotność ściółki na poziomie 4 % oznacza bardzo duże zagrożenie pożarowe dla całego lasu, w tym dla wszystkich organizmów w nim żyjących.

PK

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama