Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gdybym mógł cofnąć czas

„Gdybym mógł cofnąć czas...” - taką nazwę nosi nowy prewencyjny program pilskiej policji. Jest to opracowany w specjalnych warunkach wywiad ze sprawcą, który na przejściu dla pieszych potrącił kobietę z 8-letnią córką. Emocjonalny przekaz pokazuje cierpienie wielu osób po zdarzeniu drogowym, zarówno ofiar jak i sprawcy oraz jego bliskich...
Gdybym mógł cofnąć czas

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile od dłuższego czasu prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 20 czerwca br. funkcjonariusze wdrożyli do realizacji kolejny komponent rozpoczętego w 2017 r. projektu „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!” Na spotkaniu z młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Okrzei w Pile policjanci zaprezentowali przedsięwzięcie profilaktyczne pn. „Gdybym mógł cofnąć czas...”, który w istocie jest emocjonalnym wywiadem, rozmową policjanta z faktycznym sprawcą zdarzenia drogowego, w trakcie którego doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych kobiety i jej 8-letniej córki.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać, jakie realne emocje towarzyszyły chwilę po zdarzeniu oraz jak się one kształtowały później. Mężczyzna opowiadał jak trudno jest żyć ze świadomością, kiedy człowiek nieodpowiedzialnie się zachował i mógł zabić drugiego człowieka... I co by zrobił, gdyby mógł cofnąć czas...? Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął. Jednak kiedy pokrzywdzone jechały karetką pogotowia ratunkowego do szpitala i nie było wiedzy w jakim są stanie, to były krytyczne chwile dla wszystkich.

Ż. Kowalska:- Ta historia pokazuje, jak niezwykle ważna jest czujność i rozwaga w każdej sytuacji, kiedy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Jak niebezpieczna jest rutyna i cyniczne poczucie własnej doskonałości. Bardzo istotnym elementem jest również fakt, że po tego typu zdarzeniach wszyscy cierpią, sprawca i jego rodzina również. Podczas projekcji i spotkania panowała cisza, nie brakowało emocji i widocznej na twarzach refleksji... Przedstawiciele grona pedagogicznego z kilku szkół poprosili o prezentację tego przedsięwzięcia we wrześniu br. w swoich szkołach.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski, policjantki oraz policjanci z pilskiej komendy i uczniowie szkół średnich z Piły wraz z gronem pedagogicznym. Szef pilskiej jednostki podczas swojego wystąpienia uwrażliwiał młodzież na zagrożenia czyhające na drodze, ich realność, i fakt, iż dużą grupą sprawców są niestety młodzi kierowcy.


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RecipTreść komentarza: tradycja tureckiej kuchni proponuje kebab.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 21:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: okTreść komentarza: liczba pi zwana ludolfiną: 3,1415926535...Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: o trwaniuTreść komentarza: Niech nikt nie śmie czepiać się stylu wypowiedzi sędziów w sądach. Wypowiedź bez treści, błędna do bólu wszystkiego jest częścią etosu sądownictwa powszechnego. Dla przykładu z miasta Piły podajemy użycie przez Smyczyńskiego w uzasadnieniu wyroku, że on dywaguje, co po polsku znaczy: ględzi, bredzi rozwlekle nie na temat. I nic się nie dzieje, świat trwa.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20. ( Autor komentarza: kaziuTreść komentarza: No i fajnieData dodania komentarza: 17.07.2025, 19:28Źródło komentarza: Rada Miejska Złotowa odwołała panią skarbnikAutor komentarza: bigosTreść komentarza: On jest wielką dupą jako Big Ass.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 19:11Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama