Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gdybym mógł cofnąć czas

„Gdybym mógł cofnąć czas...” - taką nazwę nosi nowy prewencyjny program pilskiej policji. Jest to opracowany w specjalnych warunkach wywiad ze sprawcą, który na przejściu dla pieszych potrącił kobietę z 8-letnią córką. Emocjonalny przekaz pokazuje cierpienie wielu osób po zdarzeniu drogowym, zarówno ofiar jak i sprawcy oraz jego bliskich...
Gdybym mógł cofnąć czas

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile od dłuższego czasu prowadzą szereg działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 20 czerwca br. funkcjonariusze wdrożyli do realizacji kolejny komponent rozpoczętego w 2017 r. projektu „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!” Na spotkaniu z młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Okrzei w Pile policjanci zaprezentowali przedsięwzięcie profilaktyczne pn. „Gdybym mógł cofnąć czas...”, który w istocie jest emocjonalnym wywiadem, rozmową policjanta z faktycznym sprawcą zdarzenia drogowego, w trakcie którego doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych kobiety i jej 8-letniej córki.

Uczestnicy mieli okazję posłuchać, jakie realne emocje towarzyszyły chwilę po zdarzeniu oraz jak się one kształtowały później. Mężczyzna opowiadał jak trudno jest żyć ze świadomością, kiedy człowiek nieodpowiedzialnie się zachował i mógł zabić drugiego człowieka... I co by zrobił, gdyby mógł cofnąć czas...? Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął. Jednak kiedy pokrzywdzone jechały karetką pogotowia ratunkowego do szpitala i nie było wiedzy w jakim są stanie, to były krytyczne chwile dla wszystkich.

Ż. Kowalska:- Ta historia pokazuje, jak niezwykle ważna jest czujność i rozwaga w każdej sytuacji, kiedy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Jak niebezpieczna jest rutyna i cyniczne poczucie własnej doskonałości. Bardzo istotnym elementem jest również fakt, że po tego typu zdarzeniach wszyscy cierpią, sprawca i jego rodzina również. Podczas projekcji i spotkania panowała cisza, nie brakowało emocji i widocznej na twarzach refleksji... Przedstawiciele grona pedagogicznego z kilku szkół poprosili o prezentację tego przedsięwzięcia we wrześniu br. w swoich szkołach.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski, policjantki oraz policjanci z pilskiej komendy i uczniowie szkół średnich z Piły wraz z gronem pedagogicznym. Szef pilskiej jednostki podczas swojego wystąpienia uwrażliwiał młodzież na zagrożenia czyhające na drodze, ich realność, i fakt, iż dużą grupą sprawców są niestety młodzi kierowcy.


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama