Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Planetarium w Pile

To będzie niesamowita atrakcja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Od 12 do 13 lipca w Pile będzie stacjonował Planetobus czyli Mobilne Planetarium z Centrum Nauki Kopernik. Będzie można podziwiać konstelacje gwiazd, a nawet odwiedzić astronautów w kosmosie... I to wszystko za darmo!
Planetarium w Pile

Mobilne planetarium stanie w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych. Od poniedziałku już można rezerwować wizyty. Moga je odwiedzać uczestnicy grup zorganizowanych, jak osoby indywidualne, rodziny z dziećmi, grupy młodzieży.
Mobilne planetarium to nic innego jak podróżujący Planetobusem duży namiot z dachem w kształcie kopuły. W środku mieści się od 30 do 35 osób.
Dzięki specjalnemu oprogramowaniu na półokrągłym „suficie” widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne prowadzone na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik. Za dnia można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci. Wyświetlany w planetarium obraz pozwoli przeżyć loty po całym wszechświecie i podróże w czasie
- To będzie nie tylko świetna rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale również fantastyczne doświadczenie o dużym walorze poznawczym, rozbudzające zainteresowania kosmosem, astronomią. Polecam wizytę w planetarium, bo nie często taką atrakcję mamy w Pile mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
I rzeczywiście. Planetobus jeździ po kraju w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku odwiedzi tylko 20 szkół. Ale jego sprowadzenie nie jest proste, bo oczekuje go wiele placówek szkolnych. Warto zatem podkreślić, że organizatorem jego przyjazdu do Piły jest poseł Marta Kubiak i Starosta Pilski. Co ważne, wstęp jest bezpłatny.
(pp)

Zdjęcia: Centrum Nauki Kopernik

Mobilne planetarium będzie otwarte:
12 lipca – od godz. 9.00 – 17.00
13 lipca – od godz. 9.00 – 15.00
Miejsce: sala sportowa ZSG przy Sikorskiego 73 w Pile
Rezerwacje:
Tel. 67 212 34 01
Od poniedziałku do środy, w godz. 8.30 – 15.00


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama