Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko tonę nielegalnego towaru. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 400 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny oraz kara do 3 lat więzienia.
Policjanci zabezpieczyli blisko tonę tytoniu

1 i 2 sierpnia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, Wydziału Prewencji oraz Krajowej Administracji Skarbowej w Pile przeprowadzili działania na ternie miasta Piły oraz powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego wymierzone w przestępczość akcyzową.  

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. Na terenie powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego i Piły w czasie przeszukania funkcjonariusze w kilku pojazdach i pomieszczeniach zabezpieczyli łącznie blisko tonę tytoniu, który był zapakowany w worki parciane – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Dodatkowo podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi blisko 400 000 zł.

- Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat. Dwóch z nich wcześniej było już karanych między innymi za przestępstwa akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz kara więzienia do 3 lat – dodaje rzeczniczka pilskiej Policji.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama