Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Starosta z wizytą w bazie

„Wielkopowierzchniowy Wielobranżowy Skład Materiały Piła” który powstaje między al. Powstańców Wielkopolskich a ul. Śniadeckich to nowoczesne centrum logistyczne na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Prace dobiegają końca. Magazyn prezentuje się imponująco. W minionym tygodniu bazę odwiedził starosta pilski Eligiusz Komarowski.
Starosta z wizytą w bazie

Prace w powstającym przy al. Powstańców Wielkopolskich w Pile wojskowym składzie materiałowym są na ukończeniu. Ich zakres jest imponujący – stwierdza starosta Eligiusz Komarowski, będący pod wrażeniem ogromu inwestycji. Realizuje ją Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych i 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu, pod której pieczą znajdzie się magazyn. Przypomnijmy: wartość inwestycji wynosi ponad 115 mln złotych. Termin zakończenia budowy planowany jest na 31 maja br., natomiast rozpoczęcie funkcjonowania przewidywane jest na IV kwartał 2017 roku.

Płk Paweł Mela, komendant wałeckiej Bazy: - Są tylko 2 takie w Polsce: jeden z Kutnie, drugi będzie w Pile. Ale nasz będzie większy i nowocześniejszy, bo uczymy się na błędach i z tych błędów wyciągamy wnioski.

Co znajdzie się w nowym magazynie? Wojsko będzie tutaj przechowywało żywność, mundury, części zamienne. Nie będzie natomiast się tu składowało – co podkreśla wojsko – ani broni, ani amunicji, ani paliwa. Pilski magazyn ma być składowiskiem wyłącznie towarów, które można przechowywać długoterminowo.

W skład nowego kompleksu wchodzi kilka budynków, sam wielkopowierzchniowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni całkowitej blisko 20 tys. m2, ale także budynki pomocnicze m.in. punkt kontrolny terenu technicznego, budynek węzła cieplnego i pompowni przeciwpożarowej, stacja transformatorowa, a także wiaty: garażowe i na palety. W ramach inwestycji remontowana jest także obecna baza wojskowa przy al. Powstańców Wlkp. – przebudowywana jest wartownia, powstaje nowy plac, nowe ogrodzenie, oświetlenie.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm ERBUD S.A i EBUD.

nik

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hania 23.05.2017 19:44
A ile tam miejsc pracy powstanie? Wie ktoś?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama