Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W żydowskich klimatach

Goście byli oczarowani. Nie tylko wystawą, złożona z wielkich czarno-białych starych fotografii, które robią we wnętrzu Galerii niesamowite wrażenie. Także występem Oli Idkowskiej, zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Żydowskiej, która wystąpiła z koncertem piosenki żydowskiej. Dodatkową atrakcją dla zmysłów była koszerna chałka- jeden z symboli kuchni żydowskiej, serwowana na miejscu, a także wręczana gościom jako prezent.
W żydowskich klimatach

W czwartek, 13 czerwca w Galerii na Starym Rynku za sprawa Artura Łazowego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFFATA pt. "Historia Żydów w Pile". Składają się na nią fotografie z książki o tym samym tytule, która ukazała się na pilskim rynku czytelniczym nakładem EFFATY w 2017 roku. Około 40 zdjęć powiększonych do formatu 200 cm na 140 cm. to świadectwo polsko-niemiecko-żydowskiej historii miasta, pamiątka po życiu i działalności członków tamtejszej społeczności. To pamiątka, która dziś może być dla nas przyczynkiem do popularyzowania postaw opartych na szacunku do narodowości o odmiennych kulturach, tradycjach i religiach.

Wystawa połączona była z promocją książki "Historia Żydów w Pile" oraz promocją suplementu do tej książki w formie scenariuszy lekcji dla nauczycieli.

Wydarzeniu towarzyszył koncert piosenki żydowskiej w wykonaniu Oli Idkowskiej, zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Żydowskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama