Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Kordzik” dla Henryka Stokłosy

Za operatywność i dynamiczny rozwój firm
„Kordzik” dla Henryka Stokłosy

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za operatywność, zdolność wprowadzania nowych technologii i dynamiczny rozwój firm wyróżniła Henryka Stokłosę najwyższym odznaczeniem Izby.

Kordzik to biała, obosieczna broń paradna w postaci sztyletu. W Polsce obecnie noszona przez oficerów i chorążych do munduru galowego w Marynarce Wojennej i lotnictwie.

Symboliczny kordzik jest też honorowym odznaczeniem funkcjonujących w Polsce izb rzemieślniczych zrzeszających cechy i spółdzielnie rzemieślnicze w poszczególnych województwach. „Kordzik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej” za wybitne zasługi dla rzemiosła jest najwyższym odznaczeniem WIR w Poznaniu, nadawanym przez kapitułę, którą stanowi Rada Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.

Zgodnie z regulaminem odznaczenie nadawane jest za szczególne zasługi dla rozwoju rzemiosła, w szczególności za inicjatywę i zaangażowanie w pracę w organach statutowych organizacji rzemiosła, propagowanie osiągnięć rzemiosła w kraju i za granicą, a także umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością w prowadzonej działalności gospodarczej.

Odznaczenie przyznawane jest również osobom niedziałającym czynnie w organach statutowych organizacji cechowych, np. – jak czytamy w regulaminie – wybitnym przedstawicielom życia społeczno-politycznego i gospodarczego za szczególne dokonania na rzecz rozwoju rzemiosła. I właśnie do tej grupy należy Henryk Stokłosa. Przedsiębiorca ze Śmiłowa otrzymał najwyższe odznaczenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu w uznaniu za dynamiczny rozwój swoich przedsiębiorstw.

- Z całego serca pragnę podziękować pilskiej braci rzemieślniczej. Tak wysokie odznaczenie przyznane przez organizację rzemieślniczą to dla mnie wielki zaszczyt i zarazem motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Współpracuję od wielu lat z pilskim Cechem. Wymieniamy się doświadczeniami, uczymy się wzajemnie od siebie, dzięki czemu stajemy się coraz bardziej innowacyjni i konkurencyjni w swoich branżach. Będę robił wszystko, aby nasza współpraca się rozwijała – deklaruje Henryk Stokłosa.

(mb)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Demokracja 27.06.2017 00:08
To narzędzie jest niebezpieczne a laureat wyglada na schorowanego i może coś zrobić. Doktor Gutowski na sesji rady powiatu zapodał o chorobie. I to martwi.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama