Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Półtora miesiąca i powiat ma środki na Kamienną

Powiat Pilski 1 stycznia 2022 roku przejął zarządzanie m.in. drogą Kamienną w Pile. Jednostronne rozwiązanie umowy przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego wyjdzie na dobre mieszkańcom, bo zaledwie półtora miesiąca później Powiat Pilski wykłada prawie 6,5 miliona złotych na remont tej drogi, z czego 4,5 miliona to pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Półtora miesiąca i powiat ma środki na Kamienną

Przypomnijmy, że na mocy wieloletniego porozumienia to gmina Piła przez lata zarządzała drogami powiatowymi leżącymi w jej granicach, za co Starostwo Powiatowe w Pile płaciło co roku łącznie 2 miliony złotych. Pod koniec 2021 roku prezydent Piły Piotr Głowski poinformował jednak, że jednostronnie rozwiązuje to porozumienie i 1 stycznia drogi te przejął Powiat Pilski.

Minęło zaledwie półtora miesiąca od tego momentu, a Powiat Pilski już pozyskał 4,5 miliona złotych dofinansowania na remont ulicy Kamiennej, z którą władzom Piły wcześniej zawsze było nie po drodze, mimo licznych próśb mieszkańców. Wielokrotne próby zrealizowania tej inwestycji zawsze kończyły się na obietnicach, a konkretnych prac drogowych nie podjęto nigdy. Teraz to się zmieni.

- Po kilkunastu latach ta droga doczeka się w końcu działań, które przystoją prawdziwemu gospodarzowi, czyli remontu – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Zresztą, mimo tego, że liczyliśmy, iż uzyskamy to dofinansowanie, to nawet w ostatnich dniach staraliśmy się na bieżąco niwelować te ubytki, które w drodze powstały.

W ramach remontu ulicy Kamiennej w Pile wykonana zostanie nie tylko nowa nawierzchnia drogi, ale także perony autobusowe, zjazdy do nieruchomości, skrzyżowania z drogami gminnymi oraz oznakowanie pionowe i poziome. Łącznie w budżecie jest aż 6,5 miliona złotych – 4,5 miliona z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz niespełna 2 miliony, które zabezpieczył Powiat Pilski.

Przy okazji tego remontu jest szansa również na wykonanie ronda lub sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z drogą wojewódzką, ale tu trzeba jeszcze poczekać na ustalenia oraz inicjatywę ze strony Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za ten fragment.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama