Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kamienne Gody

WAŁCZ Jak sami Jubilaci podkreślali, receptą na udany tak długo trwający związek to miłość przede wszystkim, wzajemne zrozumienie, kompromis i ciężka praca
  • Źródło: walcz.pl, źródło informacji: E. Spychalska, Urząd Stanu Cywilnego
Kamienne Gody

Z okazji 70 rocznicy pożycia małżeńskiego, burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski oraz Kierownik USC Ewa Spychalska odwiedzili Dostojnych Jubilatów Danutę i Gustawa Plutów w miejscu zamieszkania. 

Małżeństwo zostało zawarte 25.10.1952r. (ślub kościelny_, natomiast ślub cywilny 02.01.1953 roku w Częstochowie.

***

Kamienne Gody to 70 rocznica ślubu. Skojarzenie jest oczywiste i wskazuje na niezwykłą wytrwałość.  Podobnie jest w małżeństwie. Związek budowany jest przez dwie osoby, a każda z nich wnosi inne wartości. Dzięki temu potrafią wspólnie zbudować relację, która niczym kamień trwa niewzruszenie przez wiele lat.

Państwo mają 4 dzieci, 7 wnucząt i 5 prawnucząt. Tworzą cudowną Rodzinę bo w miłości jest siła, która wszystko przezwycięża.

Dostojni Jubilaci to bardzo skromni, pracowici ludzie, kochający życie i siebie nawzajem, posiadający wiele pasji, ale największa to zamiłowanie do muzyki. 

Szanowni Jubilaci otrzymali również Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie -Złote Gody przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

Medal  stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. To niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, ich najbliższych i przyjaciół, ale też dla władz państwowych i samorządowych bo rodzina to przecież fundament społeczności.        

Szanowni Jubilaci dają świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Miasta Wałcza Maciej Żebrowski: - Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci, wnuków i prawnuków – powiedział. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama