Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

150 zawodników wystartowało dla Filipa

„Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność!”. W myśl słów Jana Pawła II około 150 zawodników wzięło dzisiaj udział w XV Papieskim Biegu Przełajowy im. Św. Jana Pawła II I Rajd Nordic Walking, który liczył 8,5 km.
  • Źródło: fot. Gmina Szydłowo
150 zawodników wystartowało dla Filipa

Zgodnie z tradycją zawodnicy wystartowali spod Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, a bieg ukończyli przy Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance. W tym roku do Papieskiego Biegu Przełajowego im. Św. Jana Pawła II dołączyli sympatycy Nordic Walking. 

Na starcie, błogosławieństwa zawodnikom udzielił biskup Zbigniew Zieliński. Pokreślić należy, że bieg miał wyjątkowe przesłanie, jego celem była pomoc Filipowi, który wybudził się ze śpiączki. 

Przy okazji zachęcamy do przekazana 1,5 % podatku na rzecz Filipa [KRS 0000308316. Dopisek: cel szczegółowy Filip Mejer M/54].

Wręczenia medali i dekoracji zawodników dokonał Wójt Tobiasz Wiesiołek w towarzystwie Marka Kamińskiego – członka Zarządu Powiatu w Pile, Katarzyna Miernowska - radnej Rady Gminy w Szydłowie oraz Agaty Gajewskiej z Centrum Nieruchomości Gajewska w Pile. Specjalne niespodzianki dla zawodniczek przygotował Waldemar Kozuchowski - radny Rady Gminy Szydłowo i właściciel firmy KM IMPORT SP. Z O.O. w Sołectwo Stara Łubianka.

Wyniki Biegu Open. Mężczyźni: I miejsce Jakub Filipiak (00:30:07), II miejsce Kamil Szymanek (00:30:28), III miejsce Marcin Starszak (00:32:02). Kobiety: I miejsce Paulina Sienkiewicz Gadzikowska (00:35:41), II miejsce Justyna Hałka (00:36:12), III miejsce (Anna Majkut 00:37:46). 

Słowa uznania należą się w kierunku najstarszych zawodników – Pana Mariana (rocznik 1954), który dystans 8,5 km pokonał w 00:41:16 oraz Pana Mieczysława (rocznik 1946), który dotarł do mety zdobywając równie niesamowity czas: 00:44:05. 

***

Główni organizatorzy i sponsorzy wydarzenia: Gmina Szydłowo, Starostwo Powiatowe w Pile, Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo, Centrum Nieruchomości Gajewska. 

Współorganizatorzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Łubiance, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance. 

Więcej zdjęć 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama