Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Różana Wieś nabiera kształtów

RÓŻA WIELKA (gm. Szydłowo) Przeprowadzono konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji miejscowości oraz stworzenia wsi tematycznej pod nazwą „Różana Wieś”
  • Źródło: UG Szydłowo
Różana Wieś nabiera kształtów

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, podczas którego przedstawiono filozofię wiosek tematycznych. Następnie zorganizowano spacer po trzech kluczowych strefach, które objęte zostaną rewitalizacją.

Mowa o strefie wypoczynkowej, wiedzy i sportu, która ma obejmować świetlicę, zbiornik wodny i altanę. Jak również o strefie muzealnej (zlokalizowanej w budynku szkoły) i ulicy do życia, czyli przestrzeni, w której rezygnuje się z tradycyjnego podziału na jezdnię i chodnik, tworząc wspólną przestrzeń.

Głównymi celami rewitalizacji są poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie atrakcyjności przestrzeni oraz nadanie nowego życia poszczególnym strefom.

Podczas spaceru mieszkańcy mieli okazję wskazać miejsca wymagające interwencji oraz podzielić się swoimi pomysłami na poprawę przestrzeni. Spacer stał się również okazją do odkrycia miejsc, które dla wielu uczestników były dotąd nieznane lub zapomniane.

W budynku starej szkoły zaprezentowano koncepcję utworzenia Muzeum Róży i Olejku Różanego. Nowa placówka ma być miejscem, które w pełni odda charakter Różanej Wsi – zarówno poprzez zapach i kolor, jak i organizację warsztatów edukacyjnych. Na strychu budynku przewidziano przestrzeń na wernisaże oraz kameralne spotkania.

Na zakończenie konsultacji w świetlicy wiejskiej przeprowadzono dyskusje metodą World Café. Mieszkańcy, podzieleni na małe grupy, omawiali konkretne zagadnienia związane z rewitalizacją, dzieląc się swoimi opiniami i potrzebami. Wnioski z tego spotkania zostaną uwzględnione w dalszym procesie planowania. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama