Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Tradycja, smak i wspólnota

FALMIEROWO (gm. WYRZYSK) VIII Śniadanie Wielkanocne. W sala wiejska w Falmierowie wypełniła się świąteczną atmosferą, zapachem tradycyjnych potraw i serdecznością mieszkańców. Wszystko za sprawą VIII edycji Śniadania Wielkanocnego, zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Falmierowie.
  • Źródło: UM Wyrzysk
Tradycja, smak i wspólnota

Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gminnych tradycji, zgromadziło Koła Gospodyń Wiejskich z różnych miejscowości oraz zaproszonych gości, by wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkanocne.

Na stołach pojawiły się kulinarne specjały przygotowane przez: Koła Gospodyń Wiejskich z Falmierowa, Gromadna, Glesna, Osieka nad Notecią i Żelazna i Szkołę Podstawową w Falmierowi

W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek, radni Rady Miejskiej w Wyrzysku, proboszcz lokalnej parafii oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska. Spotkanie było nie tylko ucztą dla podniebienia, ale także okazją do integracji, wymiany doświadczeń i pielęgnowania lokalnych tradycji.

Nagrody dla wystawców zostały ufundowane ze środków Gminy Wyrzysk, a organizatorzy zadbali o wyjątkową atmosferę, która połączyła wszystkich uczestników.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia – zarówno organizatorom, jak i gościom. VIII Śniadanie Wielkanocne to dowód na to, że tradycja i wspólnota wciąż mają swoje wyjątkowe miejsce w sercach mieszkańców – mówił burmistrz Marcin Piszczek. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama