Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

W poniedziałek, 18.09 w Szkole Podstawowej w Wieleniu odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, autorką oraz ilustratorką książek dla dzieci, poetką, tłumaczką języka włoskiego, krytykiem sztuki. Pisarka jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III a, III b, III d i IV a.
Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

Elizę Piotrowską oraz zgromadzonych serdecznie powitała Ewa Łuś – kierownik Biblioteki Publicznej w Wieleniu. Autorka przywitała dzieci w języku włoskim i portugalskim. Uczniowie dowiedzieli się, że gość mieszkał w Rzymie, a obecnie mieszka w Brazylii, usłyszeli także wiele informacji o Rzymie i Brazylii. Dowiedzieli się również o obyczajach i tradycjach panujących w Brazylii.

Pisarka zaprezentowała dzieciom pełną humoru serię książek o cioci Jadzi i jej bratanicy Oliwii. Prezentując kolejne części przygód cioci Jadzi i opowiadając o nich, wzbudziła sympatię do bohaterki, która -jak wyjaśniła dzieciom - istnieje naprawdę, gdyż jest nią ona sama. Wśród tytułów książek znalazły się „Ciocia Jadzia”, „Ciocia Jadzia. Tęcza”, „Ciocia Jadzia. Szkoła”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio”, „Ciocia Jadzia na wsi”. Autorka przedstawiła również książkę opowiadającą prawdziwą historię niedźwiedzia „Wojtek. Żołnierz bez munduru” oraz wiele innych.

Pani Eliza opowiedziała o początkach swojej przygody z pisarstwem, która zaczęła się po spotkaniu z wybitną poetką Danutą Wawiłow. To ona zachęcała ją do pisania. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które Pani Eliza chętnie odpowiadała. Dzięki temu uzyskali mnóstwo informacji o sympatycznej i przemiłej pani pisarz.

Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wieleń.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wieleń


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama