Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nauczyciele z Połajewa w Irlandii

Szmaragdowa Wyspa "Zmienia życie. Otwiera umysły”- takie hasło przyświecało nauczycielom Gimnazjum w Połajewie, którzy uczestniczyli w kursach językowych w Cork, w Irlandii. Możliwość taką stworzył udział w programie realizowanym w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna.
Nauczyciele z Połajewa w Irlandii

Cork przywitał uczestników kursów przepiękną słoneczną pogodą, co nie jest typowe dla wysp. Sprzyjało to eksplorowaniu Irlandii i zapoznawaniu się z jej dorobkiem kulturowym. W planie zwiedzania nie mogło zabraknąć wycieczki na Cliffs of Moher i Rings of Kerry - zachwycających swą przyrodą oraz wyjazdu do Cobh, ostatniego miejsca postoju liniowca RMS Titanic. Liczne spacery brzegiem rzeki Lee pozwoliły poznać i zwiedzić zabytkowe kościoły oraz katedry, jak i zachwycający Patrick’s Bridge. Wrażenie również robiły budynki, m.in. Cork University College, Shandon Bells czy Cork City Gaol.

Kursy organizowane przez Cork English College oraz Active Centre of English Training były profesjonalnie przygotowane, a zajęcia prowadzone ciekawymi metodami przy wykorzystywaniu różnych technik. Zajęcia były intensywne, wymagające zaangażowania uczestników. W rezultacie - bardzo efektywne. Każdy wyjechał z pewnością ubogacony o nowe wrażenia oraz doświadczenia, ale i z pewnością podniósł swoje kompetencje językowe. Uczestnicy zachwalają oraz polecają innym nauczycielom udział w takim kursie i zapewniają, że jeżeli nadarzy się okazja, to bardzo chętnie jeszcze raz skorzystają z tej możliwości.

Trzeba nadmienić, że udział w takich formach szkolenia wpisuje się w programy doskonalenia zawodowego kadry edukacji zawodowej. Realizacja programu wiąże się z wyjazdami na dwutygodniowe szkolenie językowe. Pierwsze dwutygodniowe kursy w Cork dla nauczycieli odbyły się pod koniec roku szkolnego 2016/2017. Wzięli w nich udział: Jarosław Jerzyk, Magdalena Szutarska, Elżbieta Zdaniuk. Kolejny wyjazd - do Wiednia planuje Irena Jerzyk. Odbędzie się on w październiku 2017 roku.

Tekst: Elżbieta Zdaniuk

Foto. Jarosław Jerzyk i Magdalena Szutarska

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama